Srdečne vás vítame na stránke týkajúcej sa našich bernských salašníckych psov.

 

Som Gargušová Terézia a pochádzam z Gemerskej Polomy, malej dedinky na východnom Slovensku, nachádzajúcej sa v prekrásnom prostredí slovenských hôr.

 

Bernským salašníckym psom sa venujeme už od roku 1990, učarovali nám nielen svojim impozantným zjavom, ale aj veľmi milou a priateľskou povahou. Našim prvým berňákom bola JASANKA z Gandlyho dvora. Bola to práve ona, ktorá nás voviedla do sveta výstav a chovu.

   

 

Jasanka z Gandlyho dvora

 

 

Jasanka sa stala najúspešnejším bernským salašníckym psom na Slovensku v tom čase. V priebehu niekoľkých rokov jej výstavnej kariéry získala nasledovné tituly: Medzinárodný šampión krásy, Šampión Československa, Čiech, Slovenska, Polska, Klubový šampión Slovenského klubu chovateľov švajčiarskych salašníckych psov, Klubový šampión Maďarského klubu švajčiarskych salašníckych psov. V rokoch 1992, 1993, 1994 získala titul Národného víťaza a tiež aj titul Klubového víťaza v tých istých rokoch.

 

 

Jasanka na Európskej výstave psov v Budapešti 1993 - víťaz triedy otvorenej

 

 

Ale darilo sa jej nielen vo výstavných kruhoch. Bola úspešná aj po chovateľskej stránke. Vo svojich štyroch vrhoch odchovala niekoľko veľmi úspešných jedincov. Opustila nás v októbri 1999 vo veku 9 rokov a 7 mesiacov. Dodnes na ňu spomíname.

 

   

 

Chvíle oddychu - leto 2002

 

 

Naša chovateľská stanica Z GEMERSKEJ POLOMY bola založená v roku 1991, medzinárodnú registráciu FCI sme získali v roku 1999.

Som členom Slovenského klubu švajčiarskych salašníckych psov a taktiež som členom klubu švajčiarskych salašníckych psov v Čechách. Od roku 1997 som posudzovateľom exteriéru psov pre plemeno bernský salašnícky pes a od roku 2002 aj pre ostatné švajčiarske plemená: appenzellský salašnícky pes, entlebuchský salašnícky pes, veľký švajčiarsky salašnícky pes a svätobernardský pes. V roku 2009 som si rozšírila aprobáciu na ďalšie plemená: hovawart, pyrenejský mastin, pyrenejský horský pes, španielsky mastin.

 

Prvý vrh " z Gemerskej Polomy" sa narodil v roku 1993. Neprodukujeme veľa vrhov ročne, našim cieľom je kvalita a nie kvantita. Starostlivo zvažujeme každé krytie, zameriavame sa nielen na exteriér ale berieme do úvahy aj zdravotnú stránku a povahu, pre naše suky sa snažíme vyberať tých najvhodnejších partnerov.

 

 

vrh "A" narodený v júni 1993

 

 

My psov nielen chováme, my s nimi žijeme. Sú to členovia našej rodiny. V súčasnosti je u nás doma päť psích osobností, štyri "dámy" a jeden fešák medzi nimi. Všetci pochádzajú z našej chovateľskej stanice a sú to potomkovia zakladateľky chovu Jasanky. V roku 2016 prišla na svete siedma generácia berňákov Z GEMERSKEJ POLOMY - druhý vrh "B" z Gemerskej Polomy, z ktorej Bambina posilnila našu štvornohú časť rodiny.

 

 

vrh "T" narodený v auguste 2006

 

 

 

Štyri generácie šampióniek, zľava: Nera, Kiara, Fanny, Brenda

 

 

 

Tri generácie interšampióniek: zľava Kiara, Fanny a Brenda

 

 

 

Jeseň 2007: zľava: Lexa, Tina, za ňou Nera, Sabrina, Quinta

 

 

Jeseň 2007: zľava: Sabrina, Leo a Tina

 

 

Trenčín 2008: zľava: Tina, Sabrina, Sebastian

 

 

Ďakujeme Vám, že ste sa zastavili na našej stránke. Ak máte nejaké ďalšie dotazy týkajúce sa našich psov či bernských salašníckych psov vôbec, prosím, neváhajte a kontaktujte nás.

 

Gargušová Terézia